I dag har jeg vært gift med min kjære Erik i 15 år. Stedet vi giftet oss var Las Vegas, og unge var vi.

I dag ser vi nesten like unge ut ( + noen år…)

I kveld skal vi feire 15 fine år med en jubeldrink. Håper mange vil lage drinken til sin egen merkedag. Foto: Bjørgli&Bergersen
So French
Dette er en cocktail for de store festdagene!
3 cl DE LUZE Alfred konjakk
2 cl frisk sitronsaft
1 ts sukkersirup
Champagne, helst Champagne Nicolas Feuillatte Brut Réserve Particuliére
Fyll cognac og sitronsaft i en shaker med is. Rist og sil over i et avkjølt champagneglass. Fyll opp med kald champagne og pynt med en sitronbåt.
DE LUZE Alfred konjakk er nemlig utviklet for å kunne brukes i drinker, og til og med å kunne drikkes direkte on the rocks. Den er utviklet med 43 prosent alkohol, altså noe høyere enn annen cognac. Dette gjør at vannet fra f eks isbiter ikke toner ned konjakkens egenskaper og aromaer.
2 Kommentarer
Hipp hurra og gratulerer med dagen deres!!Så gøy med Vegas bryllup da! :))15 år hørest ut som en "evighet" 😉 selv har jeg 6 års bdag i sommer og synes det tallet er høyt! Takk for tips til jubeldrikk, hørest sikkelig fresh ut ja :)! herved notert opp til sommerns feiring!Ønsker deg og din kjære en riktig goooo lørdag!mvh ann kristin 🙂
Tusen takk, Ann Kristin! 15 år var lekende lett! Det gjelder å finne den gylne balansen mellom å ta og gi, være snille mot hverandre og ikke minst respektere hverandre. Men det vet jo du søt om som snart har 6-års dag:)Gratulerer med din egen bryllupsdag denne sommeren.God lørdag til deg også!