Mitt Indiske eventyr er over, men jeg har bilder og minnene. Og kikker jeg godt på bildene, husker jeg luktene fra Connamara Market i Thiruvananthapuram, Kerala.
Markedet ligger plassert midt mellom en kirke, et hindutempel og en moské. Her lever religionene side om side med et kommunistisk styre. Høres ut som en selvmotsigelse, men det er helt sant.
Det bugnet av friske grønnsaker, urter, krydder, frukt og grønnsaker, samt kjøtt og fisk.
Jeg vil dele disse bildene fra deg og la deg få muligheten til å drømme deg litt bort på en kjølig onsdags morgen.
- Chili i solen
- Fargesterke vekster
- Fersk fisk rett fra havet.
- Urter og blader i sterke farger
- Mannen på hjørnet
- en av de 50 banantypene som finnes i Kerala
- Pent stablet
- Flotte og fargerike
- Flere bananer
- Bananer i lange baner
- Banana alley
- Bittermelon, agurk og tomater
- Tåler et bananbilde til, vel?
- Ananas på rad og rekke.
- Et herlig utvalg
- Tuck-tuck
- Blomstermannen
- Du er ikke ekte inder uten at du har bart!
- Folk er glade i å bli tatt bilde av i India.
- Urtemannen
- Ta turen dit hvis du skulle være i traktene.
5 Kommentarer
Takk for fine bilder. Dette var et hyggelig gjensyn med gode minner. Tilbrakte julen 2010 i samme område, fantastisk:)
Herlig! Jeg ble en passelig blanding av inspirert og misunnelig av de bildene 😉
Så moro at du har vært i nærmiljøet. Enig med deg: Fantastisk!
hehe! Det var meningen:)
Skulle så inderlig vært der og hamstret krydder og andre fantastisk råvarer! Flotte bilder- jeg blir skikkelig glad over å se dem, og se hvor maten kommer fra 🙂